tamam
YINGDA TECHNOLOGY LIMITED 86-755-23763623 sales@yingdapc.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Fiber Optik Bölücü Nedir?

Fiber Optik Bölücü Nedir?

June 7, 2022

Koaksiyel kablo iletim sistemi gibi, optik ağ sisteminin de gerçekleştirmek için optik ayırıcı gerektiren optik sinyalleri birleştirmesi, dallandırması ve dağıtması gerekir.Optik ayırıcı, optik fiber bağlantısındaki önemli pasif bileşenlerden biridir.Çoklu giriş terminalleri ve çoklu çıkış terminalleri olan bir fiber optik bağlantı cihazıdır.MxN yaygın olarak bir ayırıcının M giriş terminaline ve N çıkış terminaline sahip olduğunu belirtmek için kullanılır.Fiber optik CATV sisteminde kullanılan ayırıcılar genellikle 1x2,1x3 ve 1xN optik ayırıcılardan oluşmaktadır.

 

Optik fiber ayırıcı, ışık dalgası enerjisinin bölünmesini ve birleştirilmesini gerçekleştirmek için kullanılır.Bir optik fiberde iletilen optik enerjiyi önceden belirlenmiş bir orana göre iki veya daha fazla optik fibere dağıtır veya birden fazla fiber optikte iletilen optik enerjiyi tek bir optik fiberde birleştirir.

 

Ters şanzıman

① Bir ana ışık kaynağı, bir ayırıcı aracılığıyla 1-N ışık yollarına bölünür

② Bir ayırıcı aracılığıyla optik yolun 1-N parçalarını kurtarma için bir ana ışık kaynağında birleştirmektir.

 

Optik ayırıcı, optik sinyal geçişini gerçekleştirmek için genellikle optik hat terminali OLT ile pasif optik ağın optik ağ terminali ONU arasında kullanılır.Bir pasif optik ağda bir optik ayırıcı kullanılabilir veya optik sinyalleri birbirine şöntlemek için birden fazla optik ayırıcı kullanılabilir.

 

1xN optik ayırıcı, bir optik fiberdeki iletim optik sinyalini birden fazla optik fibere dağıtmak için kullanılır.Birçok dağıtım şekli vardır: 1x2 1x3 1x4 1x5 1x6 1x8 1x12 1x16 1X24 1x32 1x64, vb. Veya 2xN optik ayırıcı, iletilen optik sinyalleri iki optik fiberden çoklu optik fiberlere 2x4 2x8 2x16 2X24, vb. şekilde dağıtır.

hakkında en son şirket haberleri Fiber Optik Bölücü Nedir?  0

 

FTTH'nin genel mimarisi şöyledir: OLT (bilgisayar odası ofis ucu) -odn (pasif optik ağ dağıtım sistemi) -onu (kullanıcı terminali), burada optik ayırıcı, birden fazla son kullanıcının bir PON arayüzünü paylaştığını anlamak için ODN'de uygulanır.PON yapısında, binaların dağınık ve düzensiz olduğu, örneğin villalar gibi uzun aralıklı ve düşük kullanıcı yoğunluğuna sahip olduğunda, merkezi ışık dağıtımı kaynakları tam olarak kullanabilir ve çevredeki alanları kaplayabilir.

hakkında en son şirket haberleri Fiber Optik Bölücü Nedir?  1

 

Optik ayırıcının çalışma prensibi

Tek modlu bir fiber optik sinyalleri ilettiğinde, ışığın enerjisi çekirdekte tamamen yoğunlaşmaz ve çekirdeğin yakınındaki kaplamadan küçük bir miktar iletilir.Başka bir deyişle, iki optik fiberin çekirdekleri yeterince yakınsa, bir fiber optikte iletilen ışığın mod alanı diğer optik fibere girebilir ve optik sinyal iki optik fiberde yeniden dağıtılır.

 

 

Daha fazla soru, lütfen bize soruşturma

 

E-posta: sales@yingdapc.com

TEL:+ 8618688982406

Tüm hakları saklıdır@Shenzhen Yingda Photonic Co.Limited.